خدمات گردشگری شمال هتل الوند قم

سفر به شمال کشور همانطور که میدانید و با مناطق شمالی کشور همگی ما آشنایی داریم و به خوبی میدانیم که این مناطق  از آب و هوای بسیار مناسبی در فصل بهار و تابستان برخوردار هستند. به خاطر همین موضوع شرکت های گردشگری سالانه تورهای شمال زیادی را برگزار می نمایند؛ در این تورهای شمال که به مسیرهای زیاد و توریستی شمال کشور که در ذیل بیشتر به آنها پرداخته ایم ، تورهای یکروزه و دو روزه و سه روزه شمال برگزار میشود. در فصل بهار و همچنین تابستان تعداد مسافران زیادی از سراسر کشور به این مناطق سفر میکنند و هیچ نقطه از کشور را نمیتوان یافت که به اندازه شمال کشور پذیرای حجم بالایی از  مسافران و گردشگران باشد. شمال کشور شهرها و روستاهای زیادی را شامل میشود که اگر آشنایی چندانی به این مناطق ندارید میتوانید در تور شمال شرکت نمایید. آژانس های مسافرتی که به عنوان مجریان برگزاری تورهای شمال محسوب میشوند برای هر تور یک منطقه خاص از شمال کشور را در نظر میگیرند. البته تور شمال گردی ممکن است چندین شهر را نیز شامل شود که قبل از شرکت در این تورها باید با کارشناسان آژانس تماس حاصل کرده و اطلاعات کافی را بدست آورید.


خدمات گردشگری شمال هتل الوند قم

تورهای شمال معمولا بصورت زمینی برگزار میشوند و کمتر آژانسی را میتوان یافت که این تورها را بصورت هوایی برگزار کند. البته ممکن است در برخی از شهرها به دلیل مسافت زیاد و طولانی از وسائط نقلیه ای همچون هواپیما نیز برای تور شمال در نظر گرفته شود. افرادی که تا کنون در تورهای شمال شرکت کرده اند به خوبی میدانند که قیمت تور شمال نسبت به سایر تورها بسیار مناسبتر میباشد. قیمت تور شمال گردی بخصوص برای شهرهایی که فاصله چندانی با مناطق شمالی ندارند بسیار مقرون بصرفه و مناسب میباشد. قیمت تور شمال به عوامل متعددی بستگی دارد اما دو عامل بسیار تاثیرگذار هستند که میتوانند  قیمت ها را با نوسان زیادی مواجه کنند. فصول سال و همچنین  خدماتی که آژانس های مسافرتی برای مسافران در نظر میگیرند دو عامل تاثیرگزار در قیمت تور شمال هستند. فصل بهار یعنی ماه های فروردین و اردیبهشت مناطق شمالی کشور آب و هوای بسیار مساعدی پیدا میکنند که قیمت تور شمال در این فصول بالاتر میرود. هتل ها، وعده های غذایی، برنامه های تفریحی و موارد متعدد دیگری وجود دارند که هر آژانس  برای تورهای خود در نظر میگیرد و مطمئنا هر چه خدمات پربار تری ارائه شود در افزایش قیمت تور شمال گردی تاثیر بیشتری خواهد داشت .


بهترین زمان تور شمال

فصل بهار یعنی از اوایل فرورین تا اواخر اردیبهشت بهترین زمان تور شمال میباشد. فصل تابستان نیز مناطق شمالی مقصد بسیاری از گردشگران میباشد اما هوا در این فصل سال به شدت شرجی میشود که برای برخی از مسافران که به این نوع آب و هوا عادت ندارند ممکن است غیر قابل تحمل باشد البته در کنار دریا ولی شما در تورهای تابستانی شمال میتوانید به مناطق ییلاقی شمال که آنها را در انتهای صفحه معرفی نمودیم سفر دلچسب به یک منطقه خنک و خوش آب و هوا در شمال را در قالب تور گروهی شمال تجربه نمایید.. گرچه ما به شخصه تور پاییزی شمال را نیز به شدت به شما توصیه مینماییم ؛ زمانی که رنگ آمیزی بینظیری در جنگل های شمال توسط نقاش پاییز به ارمغان می آید و شما میتوانید در یک تور شمال در فصل پاییز از دیدن این زیبایی بیکران جنگلهای پاییزی شمال نهاین لذت را ببرید.


 

[smartslider3 slider=”4″]